Photo:

 

Photo

 

 

Photo

 

Photo:

 

 

 Animated photo

 

Photo

 

Photo:

 

Photo

 

Photo

 

Photo: BEYAZ ASLANLAR (WHİTE LION)
Albino Aslanı olarakda bilinirler. Genelde Beyaz Aslanlar Aslanın bir türü olan Transvaal Aslanı'nın amelanizm hastalığına yakalanmış olan aslanlardır.
Bu hayvanların nesli tehlikededir. Beyaz Aslanlar’dan dünyada sadece 30 adet kaldı. Çünkü Beyaz Aslanlarının çiftleşmesi de öyle kolay olmuyor. Çünkü bu türün devam etmesi için hem erkek geninin, hem de dişi geninin beyaz olması gerekiyor. Bu da bu aslanın üremesini güçleştiriyor. Beyaz hayvan türlerinin genellikle soğuk iklimlerde görülmesine rağmen bu nadir hayvan Güney Afrika gibi sıcak bir ülkede yaşıyor.

Korkusuz ve vahşi olan beyaz aslanlar, normalde oldukça sakindirler. Genelde yiyecek kaynağının bol olduğu bölgelerde sessiz sakin bir hayat ararlar. Eğer açlarsa daha cesur olurlar. Ancak genelde insanların yollarından uzak dururlar.

İlk kez 1928 yılında görüldüğü söylenen beyaz aslanların torunları sayılan günümüzdeki beyaz aslanlar Güney Afrika’da bir parkta koruma altında tutuluyor. Neden beyaz aslan sorusuna cevap arayan bilim adamları ise şu sonuca varmışlar: Bu tür aslanların sadece türleri beyaz. Böyle olmasının nedeni olarak da bir genin mutasyona uğraması olarak tespit edilmiş. Her türlü yolu deneyen bilim adamları, maalesef bu tür aslanların sayısını artırmakta başarılı olamamışlar. Araştırmacı Linda Tucker'in "Beyaz Aslanların Sırrı- Tanrı Güneşin Çocukları" adlı kitabında, bu türün ne denli zor yetiştiği ve nasıl yaşadıkları ayrıntılarıyla yer alıyor. Güney Afrika'da faaliyet gösteren bir çiftlikte, beyaz aslanlar elde edilmeye çalışılıyor. Buna rağmen sayıları artmıyor.

 

 

Photo

 

Photo

 

 

Photo

 

Photo

 

Photo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s